Bądźmy razem 27 grudnia na poznańskim Placu Wolności

Strona główna

Menu

Bądźmy razem 27 grudnia na poznańskim Placu Wolności

Centralnym miejscem wydarzeń na Placu będzie namiot sferyczny o powierzchni 75 m2. Namiot ten będzie podświetlony i oznakowany powstańczymi elementami, jak logo i flagi. Wokół namiotu i bezpośrednio w jego wnętrzu spotkamy Powstańców, czyli członków grupy rekonstrukcyjnej. Jeden z Powstańców będzie wyjątkowy – to interaktywny hologram witający gości. Jak podkreślił marszałek Marek Woźniak podczas konferencji prasowej dot. obchodów: „Chcemy rozwijać innowacyjne działania w zakresie Powstania Wielkopolskiego”.

W namiocie zaaranżowane zostanie Biuro Powstańcze, w którym każdy odwiedzający będzie mógł otrzymać pamiątkową legitymację powstańczą. Co więcej będzie możliwość stworzenia swojej własnej pamiątkowej fotografii. W tym celu zapraszamy do skorzystania z fotobudki, która pomoże dokonać wyboru co do formy zdjęcia. Pod hasłem „WEŹ DO DOMU” będzie się kryć klasyczny wydruk zdjęcia na miejscu. Opcja „WYŚLIJ W ŚWIAT” oznaczać będzie zdjęcie elektroniczne z możliwością udostępnienia na portalu Facebook lub wysłania na prywatną skrzynkę e-mail.

Przypomnijmy, że w okolicach Placu Wolności stanie krwiobus. Także na Placu Wolności będzie miał swój początek Bieg Powstania Wielkopolskiego, start o 16:40 dokłanie w 97. rocznicę wybuchu walk.

Kolejną atrakcją na Placu Wolności będzie inicjatywa Politechniki Poznańskiej: foto-stand z wizerunkiem samolotu historycznego typu Fokker D.VII, czyli jednej z maszyn zdobytych przez Powstańców w pierwszych dniach stycznia 1919 roku, przy którym to modelu będzie można zrobić sobie zdjęcie.

Dołącz do wydarzenia

Bądź na bieżąco, dołącz do nas, odwiedź profil 27grudnia na Facebook\'u
Świętujmy razem
Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 77 43