Strona główna

Menu

Bądźmy razem 27 grudnia na poznańskim Placu Wolności - Powstanie Wielkopolskie

Centralnym miejscem wydarzeń na Placu będzie namiot sferyczny o powierzchni 75 m2. Namiot ten będzie podświetlony i oznakowany powstańczymi elementami, jak logo i flagi. Wokół namiotu i bezpośrednio w jego wnętrzu spotkamy Powstańców, czyli członków grupy rekonstrukcyjnej. Jeden z Powstańców będzie wyjątkowy – to interaktywny hologram witający gości. Jak podkreślił marszałek Marek Woźniak podczas konferencji prasowej dot. obchodów: „Chcemy rozwijać innowacyjne działania w zakresie Powstania Wielkopolskiego”.

W namiocie zaaranżowane zostanie Biuro Powstańcze, w którym każdy odwiedzający będzie mógł otrzymać pamiątkową legitymację powstańczą. Co więcej będzie możliwość stworzenia swojej własnej pamiątkowej fotografii. W tym celu zapraszamy do skorzystania z fotobudki, która pomoże dokonać wyboru co do formy zdjęcia. Pod hasłem „WEŹ DO DOMU” będzie się kryć klasyczny wydruk zdjęcia na miejscu. Opcja „WYŚLIJ W ŚWIAT” oznaczać będzie zdjęcie elektroniczne z możliwością udostępnienia na portalu Facebook lub wysłania na prywatną skrzynkę e-mail.

Przypomnijmy, że w okolicach Placu Wolności stanie krwiobus. Także na Placu Wolności będzie miał swój początek Bieg Powstania Wielkopolskiego, start o 16:40 dokłanie w 97. rocznicę wybuchu walk.

Kolejną atrakcją na Placu Wolności będzie inicjatywa Politechniki Poznańskiej: foto-stand z wizerunkiem samolotu historycznego typu Fokker D.VII, czyli jednej z maszyn zdobytych przez Powstańców w pierwszych dniach stycznia 1919 roku, przy którym to modelu będzie można zrobić sobie zdjęcie.

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84