Strona główna

Menu

„Hiszpanka” – nowa odsłona. - Powstanie Wielkopolskie

2 października br. podczas konferencji prasowej w Warszawie spotkamy się z twórcami najnowszego filmu o Powstaniu Wielkopolskim w reżyserii Łukasza Barczyka pt.: „HISZPANKA”.

HISZPANKA jak zapowiada reżyser filmu, to sensacyjna opowieść o grupie jasnowidzów i spirytystów, która u schyłku 1-szej wojny światowej, przy pomocy swoich zdolności parapsychicznych usiłuje uchronić polskiego pianistę i polityka Ignacego Jana Paderewskiego przed mentalnym atakiem wybitnego medium – Doktora Abuse, pracującego dla Pruskiej Armii. Intryga osnuta jest wokół wyzwoleńczej walki Polaków pod koniec pierwszej wojny światowej, na chwilę przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego, ale opowiedziana jest z wielkim dystansem do historii i ze świadomością gatunku. Plot tworzy mieszanka prawdy historycznej i fikcji, w której prawdziwym zdarzeniom nadane są nowe znaczenia i proweniencje.
Film powstaje z inicjatywy Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Współfinansowany  jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz koproducentów – Telekomunikacji Polskiej S.A., ITI Cinema, Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Canal+, Alvernia Studios.

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84