Strona główna

Menu

Konferencja prasowa, czyli jak będziemy świętować - Powstanie Wielkopolskie

Marszałek Marek Woźniak zaprosił na wszystkie odsłony rocznicowych obchodów, zarówno w Poznaniu, jak i w Warszawie. Poznańskie uroczystości tradycyjnie rozpocznie spotkanie pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Marszałek podkreślił, że 96. rocznica będzie miała szczególny wyraz, gdyż wiąże się nią prezentacja filmu „Hiszpanka”. Poinformował również o niespodziance: Chcielibyśmy dla Wielkopolan zaproponować – jeszcze przed ogólnopolską premierą, która będzie miała miejsce 23 stycznia – trzy dni pokazów w Poznaniu dla 1200 osób. Dystrybucja biletów na te pokazy odbędzie się za pośrednictwem poznańskich mediów.

W spotkaniu prasowym, które odbyło się 18 grudnia 2014 roku w Multikino Stary Browar uczestniczyli twórcy filmu, z jego reżyserem Łukaszem Barczykiem, odgrywający jedną z głównych postaci w obrazie aktor – Crispin Glover, Maciej Szwarc – dyrektor Film – Art oraz Michał Maćkowski, dyrektor Multikino. Dystrybutorem filmu jest VUE Movie Distribution. Gościem spotkania był Stefan Barłóg, Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

Organizatorem obchodów 96. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a ich współorganizatorem Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

Film „Hiszpanka” w reżyserii Łukasza Barczyka powstał z inicjatywy Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego z myślą o bohaterach zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919. Samorząd Województwa Wielkopolskiego współfinansował produkcję obrazu.

 

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84