Strona główna

Menu

Mural na szkole w Kaliszu upamiętnił Powstańców Wielkopolskich - Powstanie Wielkopolskie

W setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego Samorząd Województwa Wielkopolskiego podejmuje szereg przedsięwzięć, które sprawią, że pamięć o bohaterach będzie ciągle żywa. Jednym z nich jest dofinansowywanie tworzenia „powstańczych murali” w przestrzeni publicznej wielkopolskich miast.
Jeden z takich murali 17 października br. został uroczyście odsłonięty na ścianie Szkoły Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich w Kaliszu. Jego autor – Dawid Celek, architekt i artysta, wcześniej wygrał konkurs na przygotowanie projektu malowidła. Prace projektanta obecne są również w przestrzeni miejskiej Warszawy, Gdańska, Kołobrzegu, Rudy Śląskiej, Łodzi czy Krakowa.
Podczas uroczystości Samorząd Województwa Wielkopolskiego, reprezentowała Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która zaznaczyła, że niedługo podobne murale pojawią się również w Stawiszynie, Cekowie oraz Ostrowie Wielkopolskim.
Koszt stworzenia kaliskiego muralu wyniósł 20 tys. z czego połowę tej kwoty dofinansował Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84