Strona główna

Menu

O Powstaniu na Targach TOUR SALON - Powstanie Wielkopolskie

Biuro Organizacyjne Obchodów 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego prezentowało się na targach Tour Salon, które od 9 do 11 lutego odbywały się na terenach MTP.

Biuro przygotowało stoisko z grami multimedialnymi o Powstaniu Wielkopolskim. Byli też rekonstruktorzy w mundurach powstańczych na stanowisku bojowym oraz replika pojazdu pancernego Ehrhardt M17, jaki powstańcy zdobyli w bitwie pod Budzyniem.

Na stoisku informowaliśmy o planach na 100. rocznicę i przybliżaliśmy historię Powstania Wielkopolskiego odwiedzającym Targi. Byli u nas nie tylko goście z Polski, ale także zza granicy – Niemiec, Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Austrii, Holandii, Francji i krajów skandynawskich.

W pierwszym dniu Targów TOUR SALON odbyły się także lekcje powstańcze dla uczniów różnych typów szkół, które bardzo podobały się młodzieży. Wzięło w nich udział 200 uczniów.

Na stoisku rozdawaliśmy biało-czerwone kokardy powstańcze, kalendarze rocznicowe i… czekoladki. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko! Do zobaczenia na obchodach 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego!

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84