Strona główna

Menu

Obchody 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Rozdrażewie - Powstanie Wielkopolskie

rozpoczęto mszą świętą w intencji powstańców z terenu gminy. Następnie w asyście pocztów sztandarowych korowód przemaszerował na rozdrażewski cmentarz, gdzie delegacje złożyły kwiaty oraz zapaliły symboliczne znicze pod pomnikiem poległych Powstańców Wielkopolskich, na grobie pilota Wiktora Pniewskiego oraz mogiłach powstańców zgłoszonych przez mieszkańców. Pamięć poległych powstańców Ziemi Rozdrażewskiej uczczono salwami armatnimi.

Dalsza część obchodów miała miejsce w sali wiejskiej, gdzie po odśpiewaniu hymnu i okolicznościowym przemówieniu Wójta Gminy pana Mariusza Dymarskiego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie zaprezentowali widowisko „Poszli, gdy zagrzmiał złoty róg… Wielkopolan zwycięska droga do Niepodległości 1918-1919”.

Obchodom towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu historycznego i plastycznego o tematyce Powstania Wielkopolskiego, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową.

Uroczystą akademię i chwile refleksji zakończył multimedialny pokaz laserowy nawiązujący do historii Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Rozdrażewskiej.

_________________________________________________________________________________________________

Obchody miały miejsce w Rozdrażewie, 3 lutego 2019 r., w 100. rocznicę bitwy o Zduny,              w której uczestniczyli mieszkańcy Gminy Rozdrażewo.

Organizator: Urząd Gminy w Rozdrażewie

Autor zdjęć: Zdzisław Pauter

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84