Strona główna

Menu

Obchody w Żerkowie i w Lgowie 15 i 16 lutego 2019 r. - Powstanie Wielkopolskie

z okazji 150. rocznicy urodzin mjr Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga, dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego, w piątek 15 lutego o godz. 14.00 w kościele p.w. Narodzenia NMP w Lgowie, odprawiona zostanie Msza św. z asystą honorową Wojska Polskiego w intencji majora oraz w setną rocznicę rozejmu w Trewirze.
Po Mszy św. na przykościelnym cmentarzu, w kwaterze Gorzeńskich i Skarżyńskich odczytany zostanie Apel Poległych, a na mogiłach majora Gorzeńskiego oraz jego podkomendnych zostaną złożone kwiaty.
Organizatorami uroczystości są gmina Żerków i gmina Jarocin.

Obchody setnej rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego w Żerkowie rozpoczną się o godzinie 15:30 na rynku uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem poległych i pomordowanych mieszkańców miasta oraz odczytaniem Apelu Poległych. Po uroczystości, w towarzystwie powstańczej grupy rekonstrukcyjnej, uczestnicy obchodów udadzą się do auli Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza, gdzie odbędzie się przygotowana przez uczniów Wieczornica. Całość zakończy biesiada powstańcza.
Organizatorami obchodów są: gmina Żerków, Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Żerkowie oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żerków.

Szczegóły uroczystości na stronie miejskiej Żerkowa

Zapraszamy serdecznie

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84