Strona główna

Menu

Obserwujcie nas na Facebooku! - Powstanie Wielkopolskie

Wykorzystujemy możliwości jakie daje Facebook, by dotrzeć do osób młodych, dla których portale społecznościowe są głównym polem aktywności i skąd czerpią wiedzę o rozmaitych wydarzeniach. I tak na przykład promujemy naszą akcję „Przysięgamy, że pamiętamy” – już 429 osób zapowiada swój udział, dołącz i TY. Wspólnie przypomnijmy o wydarzeniach, które miały miejsce tuż po przejęciu przez Powstańców lotniska Ławica. Wtedy to wszystkie czarne krzyże na kadłubach zdobytych samolotów zamalowano biało-czerwoną szachownicą, będącą znakiem rozpoznawczym Polskich Sił Powietrznych, zgodnie z rozporządzeniem nr 38 Szefa Sztabu Generalnego generała Stanisława Szeptyckiego z dni 1 grudnia 1918 roku, poz. 204:

„(…)wszystkie samoloty Wojsk Polskich mają być w najkrótszym czasie niżej podanym znakiem, w przepisanych miejscach, zaopatrzone (tu przedstawiono obraz szachownicy o wymiarach 60 x 60 cm, pole czerwone 30 cm i pole białe 30 cm) Spelnienie rozkazu meldują wszystkie kadry lotnicze wprost do sztabu Generalnego Wojsk Polskich w Warszawie”.

Szachownica zostanie zwizualizowana przez uczestników obchodów, którzy będą chcieli czynnie wziąć udział w wydarzeniach.

Przypomnijmy: pierwszych 1000 osób otrzyma biały lub czerwony płaszcz z motywem graficznym 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego – rzecz, którą ochotnik będzie mógł sobie zatrzymać.

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84