Strona główna

Menu

Pierwszy raz przemaszerujemy ulicami Warszawy! - Powstanie Wielkopolskie

Uroczystości w Warszawie rozpoczniemy w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela przy ulicy Kanonia 6, gdzie o godzinie 12:00 zostanie odprawiona msza święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Kardynała Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego w intencji Powstańców Wielkopolskich.

Pierwszy raz przemaszerujemy ulicami stolicy. Pochód przejdzie ulicą Świętojańską, Placem Zamkowym, Krakowskim Przedmieściem, ulicą generała Tokarzewskiego-Karaszewicza na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego – gdzie o godzinie 13:45 rozpoczną się uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Kolejnym punktem programu będzie złożenie wiązanek i zapalenie zniczy na powstańczych mogiłach na Cmentarzu Powązkowskim.

Chcemy, aby tego dnia było z nami jak najwięcej Wielkopolan, by swoją obecnością świadczyli o wadze i niedocenionej roli Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Dlatego też zaprosiliśmy delegacje z naszego regionu: samorządowców, przedstawicieli szkół i towarzystw, których działalność poświęcona jest powstańczej tematyce. Uroczystości uświetniać będą również 15. Pułk Ułanów Poznańskich, poczty sztandarowe i harcerze, a mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję zobaczyć zaaranżowany na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego powstańczy obóz – do którego zapraszamy wszystkich uczestników na grochówkę, drożdżówkę i herbatę!

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84