Strona główna

Menu

Plebiscyt Kolej na Powstanie – rozstrzygnięty! - Powstanie Wielkopolskie

Akcja „Kolej na Powstanie!” trwała do 31 października. Wyniki są już znane. Pociągi z powstańczymi nazwami wyjadą na tory w momencie wprowadzenia nowego rozkładu, czyli 10 grudnia.

Koleje Wielkopolskie i Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspólnie z historykami Powstania przygotowały listę 21 nazw. Pociągowi każdej z siedmiu relacji przypisaliśmy trzy propozycje. Są one związane z trasą, na której jeździ pociąg i odnoszą się do wydarzeń, które w okresie Powstania Wielkopolskiego rozegrały się w jej okolicach.

Wielkopolanie mogli wybierać spośród nazw: Bazar, Biedrusko, Cytadela, Danuta, Druh, Drzymała, Helena, Hufiec, Kopanica, Odwach, Powstaniec Wielkopolski, Poznańczyk, Ratusz, Rzepicha, Ułan, Skaut, Sokół, Strzelec, Wiarus, Wiatraki i Zdziechowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy. Wyniki, zwłaszcza pod koniec, zmieniały się dynamicznie np. „Zdziechowa” znacznie wyprzedziła prowadzącego długo „Ułana”, „Odwach” niespodziewanie zepchnął z pierwszego miejsca „Helenę”, a „Cytadela” – rzutem na taśmę –  minimalnie wygrała z „Drzymałą”.

Oto wyniki końcowe:

Poznań – Kutno „POWSTANIEC WIELKOPOLSKI” (65% głosów)

Poznań – Mogilno „ZDZIECHOWA” (59% głosów)

Poznań – Gołańcz „RZEPICHA” (47% głosów)

Poznań – Zbąszynek „ODWACH” (41% głosów)

Poznań – Wolsztyn „CYTADELA” (38% głosów)

Leszno – Zbąszynek „SOKÓŁ” (43% głosów)

Leszno – Ostrów Wlkp. „POZNAŃCZYK” (63% głosów)

By zagłosować, należało odwiedzić facebookowy profil „27 grudnia – Powstanie Wielkopolskie” i w specjalnie przygotowanej ankiecie wybrać powstańcze nazwy dla pociągów Kolei Wielkopolskich.

Pasażerowie Kolei Wielkopolskich, którzy nie mają profilu facebookowego, także mogli wziąć udział w plebiscycie. W pociągach pojawiły się hostessy wyposażone w tablety. Wyjaśniały one zainteresowanym pasażerom zasady udziału w plebiscycie i pomagały dokonać wyboru na ekranie tabletu. Jedynym warunkiem udziału w zabawie było podanie adresu e-mail.

Głosujący w pociągach dostawali od nas pamiątkową naklejkę z motywem powstańczym. Dla głosujących w internecie nagrodą była specjalna tapeta do ściągnięcia na komputer. Plebiscyt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – oddano 3779 głosów.

W tym roku obchodzimy 99. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a za progiem już 100. rocznica. W jubileuszowy rok 2018 wjedziemy pociągami Kolei Wielkopolskich, które nosić będą nazwy związane z Powstaniem Wielkopolskim!

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84