Strona główna

Menu

Porozumienie symbolicznie otwierające przygotowania do obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego podpisane! - Powstanie Wielkopolskie

„Od lat organizujemy obchody wybuchu Powstania Wielkopolskiego wspólnie z Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Dzisiejsze podpisanie porozumienia jest takim symbolicznym potwierdzeniem tej współpracy pomiędzy samorządem województwa a towarzystwem. Chcielibyśmy już, symbolicznie od dzisiaj, zacząć współpracować nad scenariuszem obchodów 100. rocznicy oraz nad wszystkimi wydarzeniami, które będą jej towarzyszyć, a także wspólnie podjąć rozmowy ze stroną rządową, reprezentowaną przez Pana Wojewodę.
Chcemy rozmawiać o tym, jak sobie wyobrażamy wzajemne relacje i o tym, jak będziemy sobie stawiali określone oczekiwania oraz wymagania, aby 100. rocznica była rocznicą maksymalnie pozbawioną napięć politycznych, czasem skupienia na pamięci powstania i powstańców”- powiedział Marszałek Woźniak.

Z kolei Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego podkreślił, że „chcielibyśmy, by obchody odbyły się z udziałem jak największej rzeszy Wielkopolan – i nie tylko – i aby pamięć o naszych Bohaterach 1918-1919 roku trwała stale – nie tylko przy okazji 100. rocznicy” – powiedział Tadeusz Musiał.

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84