Porozumienie symbolicznie otwierające przygotowania do obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego podpisane!

Strona główna

Menu

Porozumienie symbolicznie otwierające przygotowania do obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego podpisane!

„Od lat organizujemy obchody wybuchu Powstania Wielkopolskiego wspólnie z Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Dzisiejsze podpisanie porozumienia jest takim symbolicznym potwierdzeniem tej współpracy pomiędzy samorządem województwa a towarzystwem. Chcielibyśmy już, symbolicznie od dzisiaj, zacząć współpracować nad scenariuszem obchodów 100. rocznicy oraz nad wszystkimi wydarzeniami, które będą jej towarzyszyć, a także wspólnie podjąć rozmowy ze stroną rządową, reprezentowaną przez Pana Wojewodę.
Chcemy rozmawiać o tym, jak sobie wyobrażamy wzajemne relacje i o tym, jak będziemy sobie stawiali określone oczekiwania oraz wymagania, aby 100. rocznica była rocznicą maksymalnie pozbawioną napięć politycznych, czasem skupienia na pamięci powstania i powstańców”- powiedział Marszałek Woźniak.

Z kolei Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego podkreślił, że „chcielibyśmy, by obchody odbyły się z udziałem jak największej rzeszy Wielkopolan – i nie tylko – i aby pamięć o naszych Bohaterach 1918-1919 roku trwała stale – nie tylko przy okazji 100. rocznicy” – powiedział Tadeusz Musiał.

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 77 43