Strona główna

Menu

POZNAŃSKI SPOSÓB NA NIEPODLEGŁOŚĆ, wykład „Od Ławicy do Babimostu. Bitwy Powstania Wielkopolskiego” - Powstanie Wielkopolskie

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk serdecznie zaprasza na ostatni tegoroczny wykład otwarty w ramach projektu „Poznański sposób na niepodległość”, który odbędzie się w dniu 20 grudnia 2018 r. (czwartek) w Sali Posiedzeń PTPN o godz. 18.00. Wykład zatytułowany „Od Ławicy do Babimostu. Bitwy Powstania Wielkopolskiego” wygłosi prof. UAM dr hab. Zbigniew Pilarczyk z Zakładu Historii Wojskowej Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Prof. UAM dr hab. Zbigniew Pilarczyk to wieloletni pracownik Zakładu Historii Wojskowej Instytutu Historii UAM. W latach 2008-2016 pełnił funkcję prorektora ds. studenckich UAM. Jego zainteresowania badawcze, jako historyka wojskowości, koncentrują się na historii fortyfikacji, historii harcerstwa i historiografii wojskowej. Jest m.in. autorem monografii poświęconych obronności Poznania w latach 1253-1793 oraz fortyfikacjom na ziemiach koronnych Rzeczypospolitej w XVII wieku, jak również współautorem i redaktorem licznych tomów zbiorowych. Od lat bada także dzieje militarne Powstania Wielkopolskiego.

Wykładowi tradycyjnie towarzyszyć będzie tematyczna wystawa, przygotowana przez pracowników Biblioteki PTPN.

Zarówno na wykład, jak i na wystawę – wstęp wolny!

Bieżące informacje o projekcie zamieszczane są na profilu facebookowym – https://www.facebook.com/PTPN1857/.

Patronat honorowy nad wieloletnim projektem „Poznański sposób na niepodległość” objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Prezydent Miasta Poznania.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Miasta Poznania.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84