Strona główna

Menu

POZNAŃSKI SPOSÓB NA NIEPODLEGŁOŚĆ wykład pt. „Zasypywanie granic. Pierwsze lata niepodległości w II RP” - Powstanie Wielkopolskie

28 lutego 2019 r., w najbliższy czwartek Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk serdecznie zaprasza na ostatni wykład otwarty w ramach projektu „Poznański sposób na niepodległość”, który odbędzie się w Sali Posiedzeń PTPN o godz. 18.00. Wykład zatytułowany: „Zasypywanie granic. Pierwsze lata niepodległości w II RP” wygłosi Prezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk – prof. UAM dr hab. Andrzej Gulczyński z Wydziału Prawa i Administracji UAM.

Czwartkowe spotkanie stanowić będzie klamrę spinającą tematykę wykładów otwartych, prowadzonych od lutego 2017 r. Zadaniem wykładów było przypomnienie dziejów Wielkopolski w latach 1772-1918 w przystępny i zwięzły sposób. Do wygłoszenia ponad 40 wykładów zaproszeni zostali znani badacze – nie tylko historycy, ale również przedstawiciele innych dyscyplin. Po serii wykładów poświęconych Powstaniu Wielkopolskiemu PTPN zaprasza do spojrzenia na pierwsze lata II RP w Poznańskiem w ujęciu historyka prawa i znawcy dziejów regionu, autora m.in. monografii „Ministerstwo byłej Dzielnicy Pruskiej (1919-1922)”. Kończąc zatem symbolicznie okres walk niepodległościowych, pragniemy jednocześnie zasygnalizować kolejne ciekawe pole badawcze – dzieje Wielkopolski i Poznania po roku 1918.

Wykładowi tradycyjnie towarzyszyć będzie tematyczna wystawa, przygotowana przez pracowników Biblioteki PTPN.

Zarówno na wykład, jak i na wystawę – wstęp wolny!

 Więcej informacji o projekcie znajduje się na profilu fb PTPN

Patronat honorowy nad wieloletnim projektem „Poznański sposób na niepodległość” objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Prezydent Miasta Poznania. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Miasta Poznania.

 

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84