Strona główna

Menu

Premiera „Hiszpanki” - Powstanie Wielkopolskie

„Hiszpanka”, która do polskich kin wejdzie 23 stycznia 2015 roku, to megaprodukcja z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii, największym zwycięskim powstaniu – Powstaniu Wielkopolskim.

Film przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo, czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy jedynie iluzją. Porywają efekty specjalne, które zapraszają widzów w niezwykłą, pełną przygód podróż w innym wymiarze. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu.

W roli głównej zobaczymy Jana Frycza jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków – Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko – dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.

Film wyreżyserował Łukasz Barczyk. W obsadzie znaleźli się: Crispin Glover, Bruce Glover, Florence Thomassin, Jan Frycz, Patrycja Ziółkowska, Jakub Gierszał, Sandra Korzeniak,  Magdalena Popławska, Jan Peszek, Tomasz Kowalski, Piotr Głowacki, Karl Markovicks, Thomas Schweiberer, Jack Recknitz, Fritz von Friedl i wielu innych wspaniałych aktorów.

Produkcja: Studio Filmowe Kadr

Koproducent strategiczny: Instytucja Kultury Film-Art

Koproducenci : Orange Polska, Platige Image, Narodowy Instytut Audiowizualny, Vue Movie Distribution, HBO, Toya Studios, Fundacja Sztuki Filmowej Ingenium, Alvernia Studios
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

„Hiszpanka” – filmowe arcydzieło już od 23 stycznia w kinach


Niecierpliwie oczekując premiery zapraszam do obejrzenia trailera filmu.


Megaproducka ma swojego fanpage’a – zapraszamy do odwiedzin https://www.facebook.co/HiszpankaInfluence?fref=ts


Na dziewięć dni przed obchodami 96. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego był gospodarzem spotkania prasowego, poświęconego obchodom 96. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i premierze filmu „Hiszpanka”, który wejdzie do kin 23 stycznia 2015 roku.

Marszałek podkreślił, że 96. rocznica będzie miała szczególny wyraz, gdyż wiąże się nią prezentacja filmu „Hiszpanka”. Poinformował również o niespodziance: Chcielibyśmy dla Wielkopolan zaproponować – jeszcze przed ogólnopolską premierą, która będzie miała miejsce 23 stycznia – trzy dni pokazów w Poznaniu dla 1200 osób. Dystrybucja biletów na te pokazy odbędzie się za pośrednictwem poznańskich mediów.

Klikając tutaj możesz pobrać pressbook „Hiszpanki”.


A oto nowy zwiastun.


Życzenia noworoczne do Crispina Glovera!

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84