Strona główna

Menu

Strategiczna gra planszowa „27 grudnia 1918” - Powstanie Wielkopolskie

„27grudnia” to strategiczna gra planszowa o charakterze edukacyjno-historycznym przeznaczona dla młodzieży i dorosłych. Jednym z jej celów jest przybliżenie miejsc, postaci i wydarzeń, z którymi spotykamy się na co dzień (zarówno na terenie obecnego województwa wielkopolskiego jak i kujawsko-pomorskiego), a które miały wpływ na przebieg Powstania Wielkopolskiego.

Często są to miejsca (jak np. Bazar, Dworzec Główny), nazwy ulic (Ratajczaka, Taczaka, Paderewskiego) albo z pozoru nieistotne dla historii obiekty (np. most na Chwaliszewie, Ławica), wokół których obracamy się codziennie, a wiemy o nich tak niewiele. Gra ma charakter strategiczny-każdy gracz może poczuć się jak dowódca, który zarządza swoimi oddziałami, podejmuje decyzje, zdobywa lub traci istotne punkty. Walki o poszczególne miejsca, które znajdują się na planszy, często mogą mieć podobny przebieg do tych z 1918 i 1919 roku – jak chociażby historia Szamocina i Kolna, które kilkukrotnie przechodziły z rąk niemieckich w ręce powstańców.

Grę wyróżnia atrakcyjna forma graficzna, z autorskimi grafikami, przygotowanymi specjalnie na potrzeby projektu. Zarówno grafiki na planszy, jak i rysunki na kartach zostały stworzone głównie na bazie zachowanych fotografii z okresu Powstania Wielkopolskiego oraz ze zdjęć z rekonstrukcji tych wydarzeń.

Gra została wydana w 2011 roku. Obecnie nie jest dostępna

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84