Strona główna

Menu

Wygraj grę 27grudnia dla twojej szkoły. - Powstanie Wielkopolskie

Konkurs o grę rozstrzygnięty!

Lista nagrodzonych

 

 

 

 

========================

Pierwszych 500 szkół które rozwiąże poprawnie test wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim otrzyma nagrodę – strategiczną grę planszową o charakterze edukacyjno-historycznym „27grudnia”.

Zapoznaj się z regulaminem.

 

Początek konkursu 5 marca br. o godz. 10.00.

Wejdź na stronę www.27grudnia.pl , zarejestruj swoją szkołę i rozwiąż test.

 

Strategiczna gra planszowa „27grudnia” poświęcona została wydarzeniom związanym z  Powstaniem Wielkopolskim.  Jednym z jej celów jest przybliżenie miejsc, postaci i wydarzeń, z którymi spotykamy się na co dzień, a które miały wpływ na przebieg powstania. Czy wiesz jakie znaczenie dla Powstania miał Hotel Bazar czy Dworzec Główny, kim są patroni poznańskich ulic: Franciszek Ratajczak, Stanisław Taczak. Znajdź na planszy miasta które znasz, a które odegrały swą rolę w zmaganiach powstańców. Zagraj na lekcji historii w grę „27grudnia”. Gra ma charakter strategiczny – każdy gracz może poczuć się jak dowódca, który zarządza swoimi oddziałami, podejmuje decyzje, zdobywa lub traci istotne punkty. Walki o poszczególne miejsca, które znajdują się na planszy, często mogą mieć podobny przebieg do tych z 1918 i 1919 roku – jak chociażby historia Szamocina i Kolna, które kilkukrotnie przechodziły z rąk niemieckich w ręce powstańców.

Grę wyróżnia atrakcyjna forma graficzna, z autorskimi grafikami, przygotowanymi specjalnie na potrzeby projektu. Zarówno grafiki na planszy, jak i rysunki na kartach zostały stworzone głównie na bazie zachowanych fotografii z okresu Powstania Wielkopolskiego oraz ze zdjęć z rekonstrukcji tych wydarzeń.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84