Strona główna

Menu

Wyjątkowy wieczór z filmem - Powstanie Wielkopolskie

Przed pokazem prowadząca wieczór z filmem Grażyna Torbicka przypomniała historię jego powstania, od pomysłu Marszałka Marka Woźniaka, poprzez konkurs na nowelę ogłoszony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, zwycięską koncepcję Łukasza Barczyka, który na bazie noweli skonstruował scenariusz, a następnie film wyreżyserował, aż po zapowiedź kinowej premiery filmu zaplanowanej na 23 stycznia 2015 roku.

W swoim krótkim wystąpieniu Marszałek Marek Woźniak podziękował za merytoryczne i duchowe wsparcie w tym projekcie filmowym m.in. Grażynie Torbickiej, przewodniczącej konkursowego jury. Ciepłe słowa skierował także pod adresem Agnieszki Odorowicz, dyrektor PISF oraz Macieja Szwarca, dyrektora samorządowej instytucji kultury Film Art, koproducenta „Hiszpanki” i filmowej ekipy. Uroczysty, przedpremierowy pokaz filmu odbył się z udziałem twórców filmu, w tym m.in. reżysera Łukasza Barczyka, Kariny Kleszczewskiej, autorki zdjęć, kostiumograf Doroty Roqueplo czy aktora Crispina Glovera.

Na widowni nie zabrakło znanych osobistości życia publicznego, a także radnych województwa, decyzją których – na wniosek Marszałka Woźniaka – przeznaczono z budżetu województwa 6 mln złotych na dofinansowanie filmu.


Więcej o filmie na www.hiszpanka.eu

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84