Strona główna

Menu

Wystawa plenerowa zdjęć powstańców wielkopolskich / Akcja POWSTANIE - Powstanie Wielkopolskie

Wirtualne muzeum historii Poznania CYRYL.PL, działające w ramach Wydawnictwa Miejskiego Posnania, od marca do maja 2018 r. prowadziło społeczną AKCJĘ: POWSTANIE. W Poznaniu oraz 11 wielkopolskich miastach zbierane były nigdzie dotąd niepublikowane pamiątki związane z Powstaniem Wielkopolskim.

Wszystkie udostępnione przedmioty zostały zdigitalizowane, prawie 500 obiektów znalazło się w sieci w wirtualnym muzeum historii Poznania CYRYL. Wśród nich dominują medale, odznaczenia, legitymacje i dyplomy, są też fotografie, listy, własnoręczne życiorysy, wspomnienia.

Kontynuacją akcji jest prezentacja fotografii nagrodzonych i wyróżnionych obiektów w postaci wielkoformatowej wystawy plenerowej, która w 2019 roku odwiedza wielkopolskie miasta uczestniczące w AKCJI: POWSTANIE.
Wystawa była prezentowana w Obornikach i Kępnie, obecnie odwiedziła kolejne wielkopolskie miasto: Chodzież, gdzie 4 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie ekspozycji w Parku im. ks. dr. Janusza Ostrowskiego z udziałem władz miast, uczniów chodzieskich szkół i mieszkańców miasta. Wystawa jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Ekspozycja wystawy prezentowana będzie w Chodzieży do 30 czerwca 2019 r.

Zapraszamy serdecznie.

Plakat z zapowiedzią wystawy

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84