Strona główna

Menu

Zdjęcia do Hiszpanki w Poznaniu ! - Powstanie Wielkopolskie

 Filmowcy pojawiają się m.in. na ul. Klasztornej, Gołębiej,Szkolnej i Górze Przemysława. Potem przeniosą się do Teatru Polskiego.

HISZPANKA jak zapowiada reżyser filmu, to sensacyjna opowieść o grupie jasnowidzów i spirytystów, która u schyłku 1-szej wojny światowej, przy pomocy swoich zdolności parapsychicznych usiłuje uchronić polskiego pianistę i polityka Ignacego Jana Paderewskiego przed mentalnym atakiem wybitnego medium – Doktora Abuse, pracującego dla Pruskiej Armii. Intryga osnuta jest wokół wyzwoleńczej walki Polaków pod koniec pierwszej wojny światowej, na chwilę przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego, ale opowiedziana jest z wielkim dystansem do historii i ze świadomością gatunku. Plot tworzy mieszanka prawdy historycznej i fikcji, w której prawdziwym zdarzeniom nadane są nowe znaczenia i proweniencje.
Twórcą scenariusza i reżyserem jest Łukasz Barczyk. W filmie wystąpi  Crispin Glover – jako  Dr Abuse.  Obok Crispina Glovera w filmie zobaczyć będzie można jego ojca – Bruce'a Glovera, oraz aktorów z Niemiec, Austrii i Francji. Z polskich aktorów na dużym ekranie pojawią się Jakub Gierszał, Jan Peszek, Agnieszka Podsiadlik, Magdalena Popławska, Artur Krajewski, i i debiutujące na polskim dużym ekranie Patrycja Ziółkowska i Sandra Korzeniak.

Film powstaje z inicjatywy Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Współfinansowany  jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz koproducentów – Telekomunikacji Polskiej S.A., ITI Cinema, Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Canal+, Alvernia Studios.

Premierę filmu przewidziano za rok z okazji 95. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84