Strona główna

Menu

Akcja POWSTANIE! do 30 września w Nowym Tomyślu - Powstanie Wielkopolskie

PLENEROWA WYSTAWA „Akcja POWSTANIE!” to kontynuacja zbiórki pamiątek Powstańczych, którą w 2018 roku przeprowadziło Wirtualne muzeum historii Poznania CYRYL.PL, działające w ramach Wydawnictwa Miejskiego Posnania. Partnerami głównymi projektu był: Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Miasto Poznań.

Podczas 3 miesięcznej zbiórki Wielkopolanie przekazali lub udostępnili Organizatorowi akcji, nigdy wcześniej niepublikowane, pamiątki związane z Powstaniem Wielkopolskim, wśród nich dominowały medale, odznaczenia, legitymacje i dyplomy, ale też fotografie, listy, własnoręczne życiorysy, wspomnienia. Wszystkie udostępnione rzeczy zostały zdigitalizowane, przedmioty przestrzenne zeskanowano w outsourcingu techniką 360 stopni. Ponad 400 obiektów znalazło się w sieci, w wirtualnym muzeum historii Poznania CYRYL, a następnie zostały wykorzystane do stworzenia mobilnej wystawy, która w grudniu 2018 r. gościła przed Teatrem Polskim oraz została wyeksponowana przy ul. 27 grudnia w Poznaniu, a od początku 2019 r. wędruje po Wielkopolsce.

Obecnie wystawę oglądać można do końca września 2019 r. na rynku w Nowym Tomyślu, a w grudniu będziemy gościć ją w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Wystawa Akcja Powstanie w Nowym Tomyślu fot. Maciej Męczyński

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84