Strona główna

Menu

#BIEGAMYna102 - Powstanie Wielkopolskie

Rusza wielka akcja Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach kampanii #POWSTANIEna102 Pobiegnij w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim!

Rozpoczynamy akcję, w której każdy będzie mógł uczcić pamięć Powstańców Wielkopolskich na sportowo! Tworzymy wielką drużynę biegaczy, a każdy, kto przyłączy się do wspólnego biegu z okazji 102. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego znajdzie się także w wielkiej, pamiątkowej galerii biegaczy na stronie 27grudnia.pl.

 

Powstanie Wielkopolskie - 102. Obchody Rocznicy - Zapraszamy do udziału w akcji #PowstanieNa102

 

PAMIĘTAMY I BIEGAMY

Już po raz 102 świętujemy rocznicę bohaterskiego zrywu, który przyniósł nam wolność. Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do wzięcia udziału w akcji, w ramach której każdy może pobiec w hołdzie Powstańcom.
W tym roku stawiamy bowiem na endorfiny, zdrowie i uśmiech! Akcja #BIEGAMYna102 polega na przebiegnięciu symbolicznego dystansu minimum 1918 metrów.

 

Zapraszamy wszystkich do biegania w terminie od 3 do 20 grudnia w wybranym przez siebie dniu, godzinie oraz przestrzeni. Bieg, nordic walking, bieżnia, chód, indywidualnie lub z rodziną – uczestniczyć można na wiele sposobów, jednak liczy się przede wszystkim udział, szczere chęci oraz wspólne, ale i bezpieczne świętowanie w tym szczególnym czasie.

Wierzę, że w naszym biegu weźmie udział nawet więcej osób niż w tradycyjnym. I cieszę się, że pamięć o naszym powstaniu będzie widoczna w przestrzeni publicznej 20 dni, a gdy nadesłane filmy z zarejestrowanym biegiem trafią na stronę www.27grudnia.pl – jeszcze przez wiele miesięcy daleko od granic Wielkopolski. Zachęcam wszystkich – pobiegnijmy razem, bo przecież #BIEGAMYna102.” – zachęca do udziału w akcji Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W BIEGU?

 1. Od 3 do 20 grudnia przebiegnij nie mniej niż 1918 metrów w dowolnie wybranym dniu i miejscu.
 2. Zarejestruj bieg przy użyciu telefonicznej aplikacji biegowej (np. Endomondo lub innej).
 3. W trakcie biegu zrób sobie zdjęcie – zachęcamy do użycia elementu stroju nawiązującego do symboliki lub kolorystyki Powstania Wielkopolskiego, by jeszcze lepiej upamiętnić jego 102. rocznicę.
 4. Pokaż nam swój wynik. Po ukończonym biegu za pomocą ankiety, którą znajdziesz poniżej prześlij potwierdzenie wykonania zadania z widoczną datą, czasem oraz dystansem biegu (np. print screen lub zdjęcie z Twojej aplikacji biegowej).
 5. Poprzez formularz możesz także przesłać swoje zdjęcie z trasy biegu. Dołączymy je do wielkiej galerii uczestników akcji #BIEGAMYna102, która zostanie opublikowana na naszej stronie w dniu 27 grudnia.

   

  Prześlij wynik

   

 6. Na podany w ankiecie adres mailowy otrzymasz specjalny certyfikat od organizatora.
 7. Podziel się ze znajomymi swoim osiągnięciem! – opublikuj na Facebooku zdjęcie z biegu z #BIEGAMYna102 oraz skorzystaj z dedykowanej nakładki na zdjęcie profilowe, do której link otrzymasz wraz z certyfikatem.
 8.  27 grudnia br. na stronie www.27grudnia.pl poszukaj siebie na liście BIEGACZY NA 102 oraz obejrzyj wielką galerię wszystkich uczestników naszej akcji.

 

Powstanie Wielkopolskie - 102. Obchody Rocznicy - Powstaniena102

 

POBIEGNIESZ Z GWIAZDAMI

Do „biegania na 102” włączyły się także znane postaci związane ze światem sportu.

Ambasadorami naszej akcji są mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni Świata w sztafecie 4×400 metrów PATRYCJA WYCISZKIEWICZ, były sprinter i rekordzista Polski na 200 metrów MARCIN URBAŚ oraz zeszłoroczna zwyciężczyni Maratonu Poznańskiego MONIKA STEFANOWICZ. Pobiegnie z nami również utytułowana tenisistka MAGDA LINETTE oraz DRUŻYNA SZPIKU z DOROTĄ RACZKIEWICZ i MEZO na czele. Ty także możesz dołączyć do tego grona uczestników biegu w hołdzie Powstańcom.

Zobacz jak gwiazdy biegania zachęcają do udziału w akcji#BIEGAMYna102.

 

 

 

 

W zdrowym ciele, zdrowy duch – głosi znane powiedzenie, jednak jak pokazuje akcja #BIEGAMYna102, ruch może być związany nie tylko ze sportem, ale również historią i pamięcią o Powstaniu Wielkopolskim. Bieganie to sprawdzona recepta na zdrowie i dobrą sylwetkę, jednak może być również świetną okazją do świętowania i budowania wzajemnej solidarności, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie. Przyłącz się do akcji już dziś i przebiegnij niespełna 2 kilometry w hołdzie tym, którzy 102 lata temu walczyli o naszą wolność.

 
 

Regulamin akcji

 
 

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84