Strona główna

Menu

„Chwalimy się Powstaniem” docenione - Powstanie Wielkopolskie

„Chwalimy się Powstaniem” spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem społeczeństwa, ponieważ to właśnie głosy internautów zdecydowały o zwycięstwie.

Plebiscyt na Wydarzenie Historyczne Roku 2015, organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. W tegorocznej edycji konkursu nadesłano blisko 200 zgłoszeń z całej Polski, spośród których jurorzy wybrali 15 najważniejszych – ich zdaniem – projektów w trzech kategoriach: „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”.

Przypomnijmy, w grudniu 2015 roku „Głos Wielkopolski” zainicjował akcję „Chwalimy się Powstaniem”. Gazeta chciała zachęcić wszystkich Wielkopolan, by nie pozwolili zapomnieć o najważniejszym dla regionu zwycięskim zrywie wolnościowym – Powstaniu Wielkopolskim. Z okazji kolejnej, 97. rocznicy Powstania przez cały grudzień Ambasadorowie akcji promowali ją na łamach „Głosu Wielkopolskiego” i mediów społecznościowych  zachęcając Wielkopolan, by promowali i przypominali o Powstaniu Wielkopolskim swoim bliskim, przyjaciołom, kontrahentom, współpracownikom. Aby czytelnikom w tym pomóc, gazeta dołączyła bezpłatnie do całego swojego nakładu wyjątkową papeterię – kartę pocztową oraz kopertę z motywem powstańczym oraz krótkim opisem Powstania Wielkopolskiego w języku polskim i angielskim. W dniu rocznicy wybuchu Powstania, 27 grudnia 2015 roku na stronie internetowej gazety pojawiła się do pobrania także papeteria elektroniczna z motywem powstańczym do użycia w korespondencji e-mailowej, także w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Od początku akcji działał specjalny profil na Facebooku „Chwalimy się Powstaniem” – czytelnicy i internauci zamieszczają tam wspomnienia o członkach swoich rodzin, którzy brali udział w Powstaniu Wielkopolskim oraz kopie związanych z nimi pamiątek powstańczych. W tym samym miejscu redakcja udostępniła zebrane adresy wszystkich internetowych baz danych, w którym można znaleźć informacje o powstańcach. Na zakończenie akcji „Głos Wielkopolski” zaoferował także swoim czytelnikom specjalne gadżety – koszulkę i kubek z logotypem akcji.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

A zatem nie przestawajmy CHWALIĆ SIĘ POWSTANIEM!

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84