Strona główna

Menu

Inicjatywy na 100. rocznicę dofinansowane! - Powstanie Wielkopolskie

1,5 mln złotych z Samorządu Województwa Wielkopolskiego trafi do organizacji społecznych, chcących upamiętnić 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Urząd Marszałkowski rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację w formie powierzenia lub wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w dziedzinach: kultury, kultury fizycznej, turystyki i krajoznawstwa w roku 2018 i 2019, z uwzględnieniem popularyzacji wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego – idei, postaci, miejsc, w którym udzielił wsparcia finansowego różnym inicjatywom: od biegów, poprzez murale, po spektakle i wydawnictwa płytowe. Na konkurs wpłynęło 99 wniosków. 57 z nich uzyskało pozytywną ocenę. Najwięcej inicjatyw korzysta z dwuletniego dofinansowania – 28 z nich będzie rozgrywać się na przestrzeni 2018 i 2019 roku.
„To bardzo dobrze – mówi Marszałek Marek Woźniak – ponieważ daje szansę na wydarzenia solidnie przygotowane i dobrej jakości. Cieszę się z zaangażowania małych miejscowości i dużych ośrodków. Stanowi ono dowód, że Powstanie Wielkopolskie ma wartość w skali całego regionu”. I tak na przykład uczestnicy powstańczych działań będą w Tarnowie Podgórnym grać w podchody czy odpowiadać, na czym polegają różnice między mundurami obu dowódców Powstania. Prawdziwą perełką okazały się zdjęcia sprzed stu lat, uwiecznione w znakomitej jakości na szklanych negatywach. Taki skarb jest przechowywany w Zbąszyniu. Dzięki dofinansowaniu będzie spopularyzowany. Filmy w internecie, książki, nauka w formie zabawy czy też rzetelne opracowania archiwów – to wszystko już niebawem wydarzy się w Wielkopolsce, aby ukazać nam – używając nazwy jednego ze zwycięskich projektów – „inny wymiar Powstania”.

Uchwała o rozstrzygnięciu konkursu wraz z zestawieniem zadań, które zostały wyłonione po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert w ramach wykonywania budżetu na rok 2018 i 2019, znajdują się na stronie https://bip.umww.pl/292—489—k_85—k_254—rozstrzygniecie-otwartego-konkursu-ofert-na-realizacje-1-129080256

Samorząd Województwa Wielkopolskiego gratuluje zwycięzcom!

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84