Strona główna

Menu

Koleje Wolności 1918-2018 – Podróże szlakami Powstania Wielkopolskiego - Powstanie Wielkopolskie

3-6 października 2018 roku

3 października na tory kolejowe wyjadą cztery specjalne pociągi, które zabiorą pasażerów w podróż szlakami Powstania Wielkopolskiego.

Od 3 do 5 października w czasie 45-cio minutowej podróży dzieci i młodzież szkół wielkopolskich będzie miała możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez rekonstruktorów, którzy w obrazowy sposób przedstawiają historię Powstania Wielkopolskiego. Zajęcia odbędą się w wybranych składach złożonych z parowozu oraz historycznych wagonów.
Pociągi będą wyposażone także w wagony dla osób zainteresowanych przejażdżką, ale nie biorących udziału w zajęciach edukacyjnych.

Ostatni, sobotni pociąg zakończy bieg w sobotę 6-ego października około godziny 19:40 na stacji Poznań Dworzec Letni, gdzie odbędzie się uroczysty finał projektu – widowisko „światło i dźwięk” .
Przejażdżka retro pociągiem jest bezpłatna, ale obowiązują na nią zapisy!

Powstałe grupy wycieczkowe wsiadają na wybranych stacjach kolejowych i podróżują przez około 45 minut. Uczestnicy, którzy nie są w stanie zagwarantować sobie transportu powrotnego, mogą wrócić ze stacji końcowej bezpłatnym pociągiem Kolei Wielkopolskich.

Rezerwacje oraz szczegółowe informacje: lukasz.narolski@muzeumgniezno.pl | 790 796 565.

Aby być na bieżąco z informacjami na temat podróży retro pociągiem, zachęcamy do zapisania się do wydarzenia na Facebooku: [link do wydarzenia na Facebooku]
Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Koleje Wielkopolskie, Parowozownię Wolsztyn i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Pobierz rozkład jazdy

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84