Strona główna

Menu

#MALIPOWSTAŃCYna102 – wielka galeria rogatywek powstańczych - Powstanie Wielkopolskie

Akcja #MALIPOWSTAŃCYna102 pokazała w jak wyjątkowy sposób najmłodsze pokolenie upamiętniło 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Oto WIELKA GALERIA ROGATYWEK na 102. Setki młodych osób z całego regionu entuzjastycznie włączyło się do akcji i licznie nadesłało zdjęcia własnoręcznie wykonanych rogatywek powstańczych.

W czasach pandemii, zmuszającej nas do zachowania dystansu społecznego i nauki zdalnej, dzieci nie mogą w tradycyjny sposób poznać historii tego ważnego dla dalszych losów całego kraju, wygranego powstania. Akcja #MALIPOWSTAŃCYna102 pozwoliła jednak przybliżyć pamięć o zwycięskim zrywie w ramach kreatywnej lekcji historii i inicjatywy stworzenia papierowych rogatywek, podobnych jakie nosili wielkopolscy bohaterowie sprzed 102 lat.

W jej ramach, setki dzieci z zapałem odpowiedziało na zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Z nadesłanych prac powstała WIELKA GALERIA ROGATYWEK na 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Dziękujemy Wam, że historia o Wielkopolskich Powstańcach cały czas jest w pamięci mieszkańców naszego regionu. I Ci duzi i mali – pamiętają o Powstaniu Wielkopolskim i jego bohaterach!

 

Zobaczcie więcej zdjęć rogatywek powstańczych:

 

Galeria 1

 

Galeria 2

 

 

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84