Strona główna

Menu

Marszałek Marek Woźniak uczcił w Warszawie 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 - Powstanie Wielkopolskie

Dziś Marszałek Marek Woźniak złożył kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie i przy pomniku Powstańców Wielkopolskich i Śląskich na Powązkach. Towarzyszył mu Tadeusz Musiał, Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Co roku, 28 grudnia, staramy się być w Warszawie i świętować kolejną rocznicę wybuchu naszego zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Uważamy, że nasza obecność tu – w stolicy – jest integralną częścią obchodów, ponieważ to powstanie przyniosło niezwykle ważny efekt dla odradzającej się Polski. Przyłączyło tereny Polski zachodniej do odradzającej się ojczyzny i wzmocniło jej potencjał. Pamiętamy, że rok 2020 jest także rokiem stulecia Bitwy Warszawskiej, w której swój udział mieli Wielkopolanie – powiedział w Warszawie Marszałek Marek Woźniak.

28 grudnia Marszałek Woźniak razem m.in. z Wicemarszałkiem Wojciechem Jankowiakiem, Jackiem Bogusławskim, Członkiem ZWW oraz Tadeuszem Musiałem, Prezesem Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Tam też Marszałek wpisał się do pamiątkowej księgi: „W hołdzie Nieznanemu Żołnierzowi w 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego”.

Następnie poznańska delegacja udała się na Powązki, by oddać hołd bohaterom walk przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich i Śląskich. Marszałek Woźniak złożył także kwiaty przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz na Łączce, gdzie spoczywają szczątki zamordowanych przez UB żołnierzy podziemia niepodległościowego z lat 1948-55.

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84