Strona główna

Menu

Marszałkowski konkurs dziennikarski… Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 wizytówką współczesnych Wielkopolan - Powstanie Wielkopolskie

W setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego Marszałek Marek Woźniak zaprasza dziennikarzy do udziału w Konkursie Dziennikarskim o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod hasłem: „Wielkopolska obywatelska – Wielkopolska europejska. Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 wizytówką współczesnych Wielkopolan”.

Konkurs promuje i jednocześnie ugruntowuje pamięć o pięknych kartach historii Wielkopolan i Wielkopolski. Historii, która do dziś buduje tożsamość mieszkańców regionu jako tych, którzy potrafią pracować i walczyć. I to jednakowo skutecznie, czego dowodem jest właśnie zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. „Dobrze zadbać o utrwalenie – w historii regionu i osobistej – pamięci o ludziach i wydarzeniu, od którego rozpoczął się marsz Wielkopolski ku wolności, dalszemu rozwojowi i zamożności. Wydarzeniu, które ugruntowało dumę Wielkopolan” – mówi Marszałek Marek Woźniak.

W konkursie przewidziano 3 nagrody pieniężne: I nagroda w wysokości 7000 zł, II nagroda – 5 000 zł i III nagroda – 3000 zł.

Na zgłoszenia czekamy do 17 maja 2019 roku.

Regulamin, uchwałę Zarządu Województwa Wielkopolskiego o ogłoszeniu konkursu oraz formularz zgłoszenia znajdą Państwo w załącznikach.

Informacje o konkursie publikowane będą również na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego  w dziale „Aktualności Zarządu”.

Formularz zgłoszeniowy do XIX Konkursu Dziennikarskiego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego  2018-2019

Uchwała ZWW nr 6106/2018 w sprawie: ogłoszenia XIX Konkursu Dziennikarskiego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Do Państwa dyspozycji pozostaje Biuro Prasowe pod nr. tel. (61) 626 66 79

adres e-mail: rzecznik@umww.pl

ZAPRASZAMY!

 

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84