Strona główna

Menu

Powstańcze Encyklopedie od Marszałka wsparły WOŚP - Powstanie Wielkopolskie

Janusz Gdowski odebrał z rąk Marszałka Marka Woźniaka wylicytowane w ramach WOŚP, a przekazane przez szefa regionu dwie „Encyklopedie Powstania Wielkopolskiego”, wydane z jego inicjatywy.

Encyklopedia to wszechstronny zbiór wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, wydany z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Stanowi efekt żmudnej pracy kilkudziesięciu osób, które pokazują panoramę tamtych czasów – nie tylko historię działań militarnych, ale także ich tło – międzynarodowe, społeczne, ekonomiczne, a nawet kulturalne i obyczajowe. Tysiące ludzi, zdarzeń, zdjęć, map, pamiątek, ciekawostek, opowieści, do których trzeba było dotrzeć, które wymagały sprawdzenia, także w archiwach Europy – dotąd rozproszone – znalazły się w jednej księdze, 500-stronicowym tomie.

„Jestem zadowolony z ogromnego zainteresowania tą publikacja. Bo to znaczy, że po całej Polsce rozchodzi się wiedza o naszym Powstaniu, o jego historii, no i naszej dumie z Powstańców i ich zwycięskiej walki o polskość Wielkopolski. I o to nam chodziło” – podkreśla Marszałek Woźniak.

Do każdego wylicytowanego egzemplarza został dołączony osobisty wpis Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, jak również kosz z wielkopolskimi produktami regionalnymi.

Pan Janusz wylicytował dwie z trzech Encyklopedii, przeznaczając na pomoc chorym dzieciom odpowiednio 661i 560 złotych. Trzecia z przekazanych przez Marszałka Encyklopedii również uzyskała w ramach licytacji 560 złotych.

 

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84