Strona główna

Menu

#POWSTANIEna102, czyli życzenia w czasach pandemii - Powstanie Wielkopolskie

Mijający rok zapisze się w najnowszej historii, nie tylko Wielkopolski, jako jeden z trudniejszych – pandemia mocno przeorganizowała nasze życie. Ale nie poddajemy się. Chcemy także wciąż świętować ważne dla nas rocznice, a wśród nich tę, która jest nam szczególnie bliska – 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Po raz kolejny uczcimy naszych Bohaterów, złożymy im hołd oraz okażemy wdzięczność, ale inaczej.

„Przenieśmy nasze świętowanie do przestrzeni wirtualnej, złóżmy cześć Powstańcom indywidualnie, ale przecież RAZEM. Niech rocznica wybuchu zwycięskiego zrywu stanie się kolejnym świętem, z okazji którego wysyła się bliskim tradycyjne kartki, esemesy czy maile z życzeniami. Stwórzmy nowy patriotyczny zwyczaj. Wielkopolski” – w taki sposób inicjator akcji – Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak zapowiada tegoroczne obchody świętowania 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Odliczamy dni do świętowania

Za kilka dni Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprosi wszystkich Wielkopolan do włączenia się do aktywności w ramach akcji #POWSTANIEna102. Już dziś szykujmy się do świętowania tego jakże ważnego dnia dla wszystkich Wielkopolan. Mamy nadzieję, że nasze propozycje nas zjednoczą i uwypuklą kreatywność, zaangażowanie i poczucie wspólnoty mieszkańców naszego regionu.

W czwartek 3 grudnia dowiecie się czego życzą Wielkopolsce dzieci, młodzież, seniorzy, imigranci, reprezentanci różnych środowisk zawodowych oraz znani artyści i sportowcy. Sami również będziecie mogli uczcić życzeniami i dobrym słowem pamięć Powstańców.

Szczegóły wkrótce na naszym serwisie www.27grudnia.pl.

ZAPRASZAMY!

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84