Strona główna

Menu

#POWSTANIEna102 – świętujemy aktywnie - Powstanie Wielkopolskie

Cała Polska biega, a wraz z nią biegają Wielkopolanie, jak nasz region długi i szeroki. Nie ma – a właściwie teraz trzeba powiedzieć nie było! – tygodnia, by ktoś gdzieś nie biegał. Już nie tylko po zdrowie i formę. Bieg stał się ważną częścią organizmu społecznego, bo biegiem można pomóc innym, zwrócić uwagę na ważną sprawę, można uczcić i oddać hołd. Jak podczas Biegów Niepodległości, czy w ostatnich kilku latach w Poznaniu, Biegów Powstania Wielkopolskiego.

„I choć pandemia wiele z nich zatrzymała, Wielkopolska zatrzymać się nie da! Zwłaszcza że przecież zbliża się 102. rocznica wybuchu naszego zwycięskiego zrywu. Właśnie z bieganiem związana jest kolejna odsłona akcji #POWSTANIEna102 w ramach wspólnego świętowania przez Wielkopolan 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego” – odsłania rąbek tajemnicy o kolejnej planowanej akcji w ramach świętowania 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego jej inicjator – Marszałek Marek Woźniak.

Szykujcie buty do biegania, kijki do nordic walking, i dużo energii ponieważ 3 grudnia zaprosimy Was do wielkiego biegania w hołdzie powstańcom.

Szczegóły wkrótce na naszym serwisie www.27grudnia.pl.
ZAPRASZAMY!

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84