Strona główna

Menu

POZNAŃSKI SPOÓB NA NIEPODLEGŁOŚĆ, wykład pt. „Kaczmarek-regimenty pod Verdun. Polacy w armii niemieckiej w latach 1914-1918” - Powstanie Wielkopolskie

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk serdecznie zaprasza na pierwszy grudniowy wykład otwarty w ramach projektu „Poznański sposób na niepodległość”, który odbędzie się w dniu 6 grudnia 2018 r. (czwartek) w Sali Posiedzeń PTPN o godz. 18.00. Wykład zatytułowany „Kaczmarek-regimenty pod Verdun. Polacy w armii niemieckiej w latach 1914-1918” wygłosi znawca tematu, wybitny historyk prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek z Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wykładem prof. Kaczmarka, przypominającym o losie tysięcy naszych przodków, walczących na wszystkich frontach I wojny światowej, zaczynamy finalny etap projektu „Poznański sposób na niepodległość”, skupiający się na wydarzeniach poprzedzających bezpośrednio wybuch Powstania Wielkopolskiego i na samym przebiegu Powstania. Wykładowi tradycyjnie towarzyszyć będzie tematyczna wystawa, przygotowana przez pracowników Biblioteki PTPN. Zarówno na wykład, jak i wystawę – wstęp wolny!

Bieżące informacje o projekcie zamieszczane są na  profilu facebookowym – https://www.facebook.com/PTPN1857/.

Patronat honorowy nad wieloletnim projektem „Poznański sposób na niepodległość” objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Prezydent Miasta Poznania. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Miasta Poznania.

Zapraszamy serdecznie

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84