Strona główna

Menu

Przyjazd Mistrza Paderewskiego - Powstanie Wielkopolskie

99 lat temu wielki artysta i polityk przyjechał wraz z małżonką pociągiem od strony Piły.


26 grudnia o godzinie 16.00 na Dworcu Letnim w Poznaniu tradycyjnie odbędzie się inscenizacja powitania Ignacego J. Paderewskiego.  Ma przypominać entuzjazm z jakim poznaniacy przywitali Wielkiego Polaka. Ogromne tłumy wysłuchały jego przemówienia. Następnego dnia wybuchło Powstanie Wielkopolskie.  


W tym roku na Dworcu Letnim Paderewskiego powitają Orkiestra Miasta Poznania przy MPK, Zespół Instrumentów Dętych „Poznań Brass” oraz Poznański Chór Nauczycieli im. I.J. Paderewskiego. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych, a z racji świątecznego czasu, również kolęd. Śpiewem pokieruje Ryszard Łuczak. Całość poprowadzi znany aktor Andrzej Lajborek, a w postać Paderewskiego wcieli się Edmund Dudziński.


Zakończeniem inscenizacji będzie wycieczka zabytkowym składem kolejowym z parowozem na trasie Poznań – Swarzędz – Poznań. W trakcie wycieczki będzie okazja, by zrobić sobie selfie z Mistrzem! Bilety na ten przejazd w cenie 5 zł można kupować w kasie na Dworcu Letnim. Liczba miejsc jest ograniczona.


W Swarzędzu dodatkową atrakcją będzie powitanie Ignacego Paderewskiego oraz podróżnych, przygotowane przez władze miasta, a potem widowiskowe przetoczenie parowozu. Wycieczka potrwa godzinę. Planowany powrót do Poznania o godzinie 18.07.  
 

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84