Strona główna

Menu

Uroczystość patrona Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wielkopolskiej - Powstanie Wielkopolskie

12 grudnia, w godzinach od 10 do 13 w LO im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej został zrealizowany bogaty program przypoimnający o patronie szkoły. Podczas uroczystości zostały wygłoszone referaty: Jarosława Łuczaka pt. „Średzianie w Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919” oraz dr Magdaleny Pluskoty pt. „Ksiądz Prałat dr Ludwik Jażdzewski – zarys biografii”. Kolejnym punktem była część artystyczna w wykonaniu uczniów liceum, a także złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą pomorodowanych i poległych profesorów oraz uczniów w czasie II wojny światowej. Na zakończenie tej części obchodów został wmurowany list intencyjny w sprawie budowy pomnika Powstańców Wielkopolskich z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania.

O 13:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę zdjęć ilustrujących Powstanie Wielkopolskie.

O 15:00 na Cmentarzu Parafialnym złożono wiązanki przy Kwaterze Powstańców.

Uroczystości zakończyły się mszą świętą w intencji ks. prałata dr Ludwika Jażdzewskiego, 18:30, w Kolegiacie p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po mszy w kruchcie średzkiej kolegiaty została odsłonięta tablica poświęcona osobie prałata.

Organizatorzy: Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej oraz Stowarzyszenie Rodzin Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej.

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84