Strona główna

Menu

Wystawa filatelistyczna - Powstanie Wielkopolskie

26 lutego 2014 o godzinie 12:00 w Szkole Podstawowej nr 63 im. Ksawerego Zakrzewskiego ul. Starołęcka 142 w Poznaniu otwarta zostanie wystawa poświęcona historii Powstania Wielkopolskiego. Będzie można na niej obejrzeć zbiory z zakresu filatelistyki, okolicznościową prasę oraz medale.

Na wystawie będzie można m.in. podziwiać: zbiór okolicznościowych kopert z różnych lat, stemple z różnych miast m.in. Trębaczowa, Leszna, Piły oraz stempel z Jarocina wydany z okazji 95. rocznicy Powstania Wielkopolskiego jak również karty pocztowe z miast polskich  m.in. Szubina, Piły, Leszna, Brzozy, Poznania. W dziale prasa znalazły się informacje o obchodach z rocznic oraz opisy ważnych wydarzeń m.in. śmierć Józefa Dowbora-Muścickiego (Kurier Poznański z 1937 oraz Światowid z 1937); odsłonięcie pomnika w Śremie w dniu 15 listopada 1925(Żołnierz Wielkopolski 1925, Polonia, Ilustrowany Kurier Poznański, Przewodnik Katolicki, Tygodnik Ilustrowany, Głos Wielkopolski) oraz nowa prasa. Na wystawie zaprezentowane zostaną również medale upamiętniające ważne wydarzenia i osoby Powstania Wielkopolskiego: Kpt. Paweł Cyms, Mjr Władysław Wawrzyniak, Gen. Stanisław Taczak, Gen. Józef Dowbór-Muścicki, Ignacy Jan Paderewski, Wojciech Korfanty.

Wystawę można będzie zwiedzać przez 3 dni do 28 lutego w godzinach otwarcia szkoły. Organizatorem wystawy jest pan Marcin Nowakowski

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84