Strona główna

Menu

#ŻYCZENIAna102 - Powstanie Wielkopolskie

Tworzymy wielką galerię życzeń dla Wielkopolski! Złóż życzenia i przyłącz się do realizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego kampanii #POWSTANIEna102 w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim.

Już po raz 102 świętować będziemy rocznicę Powstania Wielkopolskiego. A świętowanie to najlepsza okazja do składania życzeń. W tym roku możesz je złożyć… Wielkopolsce. Wszystko w ramach akcji #ŻYCZENIAna102, do której zapraszamy wszystkich, którzy dobrze życzą Wielkopolsce oraz Wielkopolanom i chcą w ten sposób uczcić tych, którzy 102 lata temu walczyli o naszą wolność.

Powstanie Wielkopolskie to nasze zwycięstwo! W tych trudnych chwilach, jako mieszkańcy Wielkopolski inspirowani postawą Powstańców, życzmy sobie mądrości, odwagi i wiary w lepsze jutro oraz jak najszybszego zwycięstwa w walce z pandemią – to tylko przykład życzeń, jakie z pewnością można by złożyć Wielkopolsce z okazji 102. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Te życzenia każdy może złożyć inaczej, w innej formie, używając innych słów i odnosząc się do innych wartości. W czasach pandemii, zmuszającej nas do zachowania dystansu społecznego, nie możemy świętować wspólnie na uroczystościach na placach i przy pomnikach. Akcja #ŻYCZENIAna102 pozwoli nam jednak zjednoczyć się w pamięci o zwycięskim Powstaniu. Tworzymy bowiem miejsce, w którym chcemy zebrać ogrom pozytywnych życzeń, dobrych myśli i ważnych przekazów płynących prosto z Waszych serc.

 

Złóż i prześlij życzenia dla Wielkopolski

Życzenia mogą mieć dowolną formę – może to być krótkie video nakręcone np. smartfonem ale też rymowany wierszyk, zdjęcie, rysunek lub po prostu kilka zdań lub słów przekazanych od serca. W nadesłanych materiałach warto wykorzystać biało-czerwone emblematy, kotyliony, przebrania czy choćby zwykłą kartkę z napisem #POWSTANIEna102 lub #ŻYCZENIAna102. Wszystkie nadesłane życzenia opublikujemy na stronie www.27grudnia.pl a z najciekawszych i najbarwniejszych powstanie film, który premierowo będzie można zobaczyć dnia 27 grudnia, także na naszej stronie.

 

 

 

Aby przesłać swoje życzenia skorzystaj z formularza poniżej.

 

Prześlij życzenia

 

Do składania życzeń dołączyć się może każdy, bez względu na wiek, zawód czy poglądy. Najważniejsze jest to, aby swoimi życzeniami włączyć się w powstanie swoistej księgi życzeń, pełnej pozytywnej energii i ludzkiej życzliwości. Tak niezwykła i szczególna forma świętowania będzie na długie lata pamiątką kolejnego wielkopolskiego zrywu – zrywu ludzkich serc.

Zobacz jak zachęcają i czego życzą Wielkopolsce i Wielkopolanom inni, w tym osoby znane:

 

 

Pokażmy że jesteśmy dumni

Nie ma wątpliwości, że Powstanie Wielkopolskie to jeden z najważniejszych fragmentów historii naszego regionu. Warto również podkreślić, że był to jedyny tak duży i udany zryw w całej historii Polski. – Kiedy myślę o Powstaniu Wielkopolskim, czuję wielką dumę. Było dobrze przygotowane i dobrze przeprowadzone, i to doprowadziło do szczęśliwego zakończenia. Nie ma żadnych wątpliwości, co do rangi tego wydarzenia – ocenił w wywiadzie dla „Głosu Wielkopolskiego” laureat Oscara i wybitny kompozytor muzyki filmowej Jan A.P. Kaczmarek.

Przenieśmy nasze świętowanie do przestrzeni wirtualnej, złóżmy cześć Powstańcom indywidualnie, ale przecież RAZEM. Niech rocznica wybuchu zwycięskiego zrywu stanie się kolejnym świętem, z okazji którego wysyła się bliskim tradycyjne kartki, esemesy czy maile z życzeniami. Stwórzmy nowy patriotyczny zwyczaj. Wielkopolski. Przekażmy – w tych trudnych miesiącach – nasze marzenia, dobre słowa i optymistyczne myśli naszej małej Ojczyźnie i sobie nawzajem. Dystans społeczny, fizyczny pokonajmy wspólnotą myśli i działania, zapewniając sobie bezpieczeństwo i jednocześnie okazując pamięć Powstańcom w rocznicę ich zwycięskiego niepodległościowego zrywu.” – zaprasza do akcji Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Pokażmy naszą dumę – z wartości wyrosłych z etosu Powstania Wielkopolskiego i z bycia w Wielkopolsce. Zapraszamy Was do akcji #ŻYCZENIAna102 – razem złóżmy życzenia Wielkopolsce!

 

 

Regulamin akcji

 

 

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84