Strona główna

Menu

Centralne uroczystości 94. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego - Powstanie Wielkopolskie

Obchody Rocznicy Powstania: Centralne uroczystości 94. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Miejsce obchodów Rocznicy Powstania: Poznań

Data obchodów Rocznicy Powstania: 2012-12-27

27 grudnia 2012 w stolicy Wielkopolski odbędą się uroczystości poświęcone 94. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Tradycyjnie w hołdzie powstańców zostaną złożone kwiaty od władz województwa w miejscach pamięci: na Cmentarzu Górczyńskim i na Junikowie, pod Hotelem Royal, pod pomnikiem Stanisława Mikołajczyka oraz przy głazie na poznańskiej Cytadeli.

Główne uroczystości pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich poprzedzi chwila pamięci przy grobie pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego generała Stanisława Taczaka. Na jego mogile na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan władze województwa, miasta i powiatu złożą wiązanki kwiatów o godz. 10.15.

Przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich o godz.11.00. rozpoczną się centralne uroczystości 94. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Udział w nich wezmą przedstawiciele władz, zaproszeni goście, a także reprezentacje licznych stowarzyszeń i organizacji z pocztami sztandarowymi, harcerze, uczniowie szkół i oczywiście Wielkopolanie.

Po uroczystościach zebrani goście przejdą w pochodzie na Mszę świętą w intencji powstańców do poznańskiej fary. Msza święta rozpocznie się o godz. 12.45. W trakcie pochodu zostaną złożone wiązanki kwiatów pod tablicami: Franciszka Ratajczaka, Dowódców Powstania Wielkopolskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz przy Pomniku 15. Pułku Ułanów Poznańskich.

Po mszy świętej o godz. 14.30. spotkamy się już tradycyjnie na Placu Wolności, gdzie wspomnimy generała Józefa Dowbora-Muśnickiego

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84