Strona główna

Menu

Drugi z cyklu czterech letnich spacerów edukacyjnych po Poznaniu w ramach wieloletniego projektu „Poznański sposób na niepodległość”. - Powstanie Wielkopolskie

Obchody Rocznicy Powstania: Drugi z cyklu czterech letnich spacerów edukacyjnych po Poznaniu w ramach wieloletniego projektu „Poznański sposób na niepodległość”.

Miejsce obchodów Rocznicy Powstania: Poznań

Data obchodów Rocznicy Powstania: 2017-07-22

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk zaprasza na drugi z cyklu czterech letnich spacerów edukacyjnych po Poznaniu w ramach wieloletniego projektu „Poznański sposób na niepodległość”.

 

Spacer zacznie się w sobotę 22 lipca 2017 r. o godz. 11.00 i poświęcony będzie miejscom związanym z historią PTPN. Poprowadzi go prof. UAM dr hab. Przemysław Matusik (Instytut Historii UAM) – znawca dziejów XIX wieku, a zarazem sekretarz generalny PTPN i redaktor naczelny „Kroniki Miasta Poznania”. Zbiórka uczestników spaceru odbędzie się przed pomnikiem Higiei na Placu Wolności.

 

Celem spaceru będzie przypomnienie, iż choć w topografii stolicy Wielkopolski głównym punktem wiążącym się z PTPN jest jego siedziba przy ul. S. Mielżyńskiego 27/29, to jednak również inne miejsca odegrały ważną rolę w dziejach Towarzystwa, współtworząc mapę poznańskiej kultury i nauki ostatnich dwóch stuleci.

 

Uczestnicy spaceru dowiedzą się m.in.:

– jak z historią PTPN wiąże się biblioteka Raczyńskich?

– dlaczego w Hotelu Bazar Towarzystwo zajmowało przez jakiś czas kilkanaście pokoi?

– dlaczego na dziedzińcu siedziby PTPN stanął pomnik Adama Mickiewicza?

– co ciekawego kryje budynek przy ul. S. Mielżyńskiego 27/29?

 

Patronat honorowy nad wieloletnim projektem „Poznański sposób na niepodległość” objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Prezydent Miasta Poznania, a patronat medialny sprawują: TVP3 Poznań, Radio Poznań oraz Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny IKS.

Drugi z cyklu czterech letnich spacerów edukacyjnych po Poznaniu w ramach wieloletniego projektu „Poznański sposób na niepodległość”.

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84