Strona główna

Menu

Konferencja „Powstanie Wielkopolskie. Pamięć i tożsamość” - Powstanie Wielkopolskie

Obchody Rocznicy Powstania: Konferencja "Powstanie Wielkopolskie. Pamięć i tożsamość"

Miejsce obchodów Rocznicy Powstania: Poznań

Data obchodów Rocznicy Powstania: 2016-11-07

Dnia 7 listopada 2016 w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, z udziałem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – Elżbietą Leszczyńską, odbyła się konferencja popularnonaukowa zorganizowana dla nauczycieli wielkopolskich szkół „POWSTANIE WIELKOPOLSKIE. PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ”.

            Podczas konferencji wystąpili prelegenci, którzy przedstawili następujące tematy:

– prof. Zbigniew Pilarczyk, UAM Poznań z tematemPowstanie Wielkopolskie 1918/1919. Bohaterowie drugiego planu.

– dr Zdzisław Kościański Przewodniczący Komisji Historycznej i Archiwalnej ZG TP Wlkp. z tematem: Postawy i wartości powstańców wielkopolskich

– dr Eligiusz Tomkowiak  Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskieg z tematem: Losy uczestników Powstania Wielkopolskiego ukazane na wybranych przykładach.

– Wawrzyniec Wierzejewski Prezes Zarządu Oddziału Wielkopolskiego TPP Wlkp., który przedstawił propozycję działań edukacyjnych podczas obchodów 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego przygotowywaną przez Chorągiew Wielkopolska ZHP – 730 Kroków do Wolności

– Andrzej Surdyk konsultant Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, zaprezentował temat: Kultywowanie  i propagowanie pamięci o powstaniu wielkopolskim.

W spotkaniu wzięło udział blisko 70 nauczycieli, którym bliska jest tematyka powstania. Na koniec przekazane zostały informacje na temat IX edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, którego głównym organizatorem jest ODN w Poznaniu.

 

tekst: Andrzej Surdyk

foto. przesłane przez Andrzeja Surdyka

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84