Strona główna

Menu

NASZE Powstanie WielkoPOLSKIE - Powstanie Wielkopolskie

tym prostym, ale jakże znamiennym hasłem chcemy Państwa zachęcić do wspólnego, radosnego świętowania 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Rocznicy z pewnością wyjątkowej. Wszystko bowiem wskazuje na to, że 27 grudnia będzie świętem państwowym – ustawa o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego czeka na podpis Prezydenta RP. Tym samym spełnia się marzenie wielu Wielkopolan oraz środowisk zaangażowanych w kultywowanie powstańczej pamięci. Kierując podziękowania za inicjatywę ustawodawczą Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wraz z Prezesem Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Tadeuszem Musiałem zaprosili Prezydenta RP Andrzeja Dudę na centralne uroczystości do Poznania.

Niestety pandemia COVID-19 nie odpuszcza. Jako organizatorzy obchodów troszczymy się o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. Dlatego, z dużym żalem, również w tym roku zrezygnowaliśmy z tradycyjnej formy świętowania, niezmienne wierząc, że niebawem ona powróci.

Jednak nic nie wyklucza pokazania naszej wspólnej radości, wyrażenia dumy, dzielenia się powstańczą refleksją, myślami, spostrzeżeniami w przestrzeni wirtualnej. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w przygotowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego internetowej kampanii, którą za pośrednictwem strony 27grudnia.pl oraz fanpage′u na Facebooku 27grudnia-Powstanie Wielkopolskie rozpoczniemy 8 grudnia. W ramach kampanii przypomnimy między innymi sylwetkę Ignacego Jana Paderewskiego w 80. rocznicę jego śmierci. Wybitnego pianisty, męża stanu, premiera, który odegrał znamienitą rolę w odzyskaniu niepodległości jako ambasador naszego kraju w świecie.

Zapraszamy również Państwa do obejrzenia ceremonii złożenia kwiatów przed Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu 27 grudnia br. o godz. 16.40. Uroczystość transmitowana będzie za pośrednictwem strony 27grudnia.pl.

Bądźcie z Nami, świętujmy Razem !!!

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84