Strona główna

Menu

#POWSTANIEna102 - Powstanie Wielkopolskie

Obchody Rocznicy Powstania: #POWSTANIEna102

Miejsce obchodów Rocznicy Powstania:

Data obchodów Rocznicy Powstania: 1970-01-01

 

Uczcij z nami 102. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego poprzez udział w specjalnej kampanii i w jej czterech odsłonach.

1-27 grudnia

Świętujmy RAZEM i bądźmy RAZEM w tym szczególnym dla nas czasie!

 

#ŻYCZENIAna102

Życzysz dobrze Wielkopolsce, jej mieszkańcom i sobie ? Możesz to wyrazić! W imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka zapraszamy do przesłania życzeń z okazji 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w dowolnej formie – film, rysunek, zdjęcie czy napis. Wzbogaćmy nasz przekaz akcentami powstańczymi, barwami narodowymi czy kartkami z napisem #ŻYCZENIAna102. Nadesłane życzenia będziemy publikować na stronie www.27grudnia.pl, a z najciekawszych prac powstanie film, który będzie miał swoją premierę 27 grudnia za pośrednictwem fanpage’a @27grudnia-PowstanieWielkopolskie na portalu Facebook oraz kanału You Tube – Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Wśród Ambasadorów akcji znajdziesz ludzie znanych ze świata nauki, sportu, kultury, mediów, jak i Wielkopolan – nauczycieli, ratowników medycznych, młodzież a także obcokrajowców, którzy kochają nasz region. Oni też złożą swe życzenia.

Życzenia można przesłać poprzez webankietę dostępną na stronie www.27grudnia.pl za pomocą przycisku PRZEŚLIJ ŻYCZENIA w dniach od 3 – 20 grudnia.

 

#BIEGAMYna102

i świętujemy zwycięskie Powstanie Wielkopolskie!

W dowolnym czasie i miejscu, w dowolny sposób (bieg, kijki czy domowa bieżnia) pokonaj symboliczny dystans 1918 metrów (lub więcej). Do 20 grudnia wszyscy lubiący aktywność fizyczną mogą włączyć się w akcję, dokumentując ją za pomocą telefonicznej aplikacji biegowej. Możesz dodać też zdjęcie czy krótki film, wzbogacony symboliką powstańczą lub biało-czerwonymi akcentami. Efekt wspólnego wyzwania opublikujemy 27 grudnia w postaci wielkiej galerii biegaczy oraz pełnej listy startowej na stronie www.27grudnia.pl. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną okolicznościowe dyplomy od Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz specjalne nakładki na facebookowe zdjęcia profilowe . Nie jesteście sami, razem z Wami pobiegną specjalni goście, ambasadorzy kampanii, osoby znane ze świata sportu, muzyki i życia społecznego.

Wynik biegu należy przesłać od 3 do 20 grudnia za pomocą webankiety zamieszczonej na stronie www.27grudnia.pl (przycisk PRZEŚLIJ WYNIK) – powinien to być zrzut ekranu z aplikacji z widoczną datą biegu, czasem oraz pokonanym dystansem.

 

#ŚPIEWAMYna102

Akcja dedykowana jest wszystkim lubiącym wspólne śpiewanie. Na facebookowym fanpage’u @27grudnia-PowstanieWielkopolskie zaprezentowana zostanie premierowa aranżacja powstańczej pieśni „Marsylianka Wielkopolska” w wykonaniu wielkopolskich artystów. Do śpiewania zapraszamy również Wielkopolan i tych, którzy nimi się czują. Odśpiewanie „Marsylianki Wielkopolskiej” możliwe będzie dzięki wersji karaoke, która pojawi się równolegle z nową aranżacją na stronie www.27grudnia.pl . Nowa odsłona „Marsylianki Wielkopolskiej” 27 grudnia, ale dla ułatwienia zadania, 24 grudnia na łamach „Głosu Wielkopolskiego”, zostaną opublikowane słowa pieśni wraz z zapisem nutowym. Wahającym się odwagi dodadzą Ambasadorowie ze świata muzyki.

 

#MALIPOWSTAŃCYna102

Nie zapominamy o najmłodszych Wielkopolankachi Wielkopolanach. Przygotowaliśmy dla nich zadanie: wykonanie powstańczej rogatywki techniką origami. Akcja kierowana jest do nauczycieli i dzieci przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych (klasy I-IV). Zachęcamy, aby w ramach zajęć (zdalnych bądź tradycyjnych w przedszkolu) wykonać oryginalną pracę plastyczną, pomoże w tym specjalny filmik z instruktażem. Co więcej, materiał zawiera nie tylko wskazówki, jak wykonać rogatywkę, ale i najciekawsze fakty z historii niepodległościowego zrywu przedstawione w dostępnej dla dzieci formie. Link do filmiku oraz karty pracy zawierającej harmonogram lekcji o Powstaniu Wielkopolskim znajdziecie na naszej stronie. Prace zostaną opublikowane w galerii zdjęć na stronie www.27grudnia.pl w dniu 27 grudnia. Dla uczestników akcji przewidziano pamiątkowe dyplomy.
Nauczyciele mogą przesłać zdjęcia rogatywek za pośrednictwem webankiety (przycisk „PRZEŚLIJ PRACE”) umieszczonej na stronie www.27grudnia.pl w dniach od 7 – 20 grudnia.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych akcji śledź w zakładce „102. rocznica – aktualności”.

 

Zostań w domu, zadbaj o siebie i innych. Świętuj z nami #POWSTANIEna102

 

 

#POWSTANIEna102

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84