Strona główna

Menu

Widowisko multimedialne ŚWIATŁO ZWYCIĘSTWA Poznań 2019 - Powstanie Wielkopolskie

Obchody Rocznicy Powstania: Widowisko multimedialne ŚWIATŁO ZWYCIĘSTWA Poznań 2019

Miejsce obchodów Rocznicy Powstania:

Data obchodów Rocznicy Powstania: 1970-01-01

to spektakl światła, dźwięku oraz efektów specjalnych, laserów i ognia poświęcony tematyce Powstania Wielkopolskiego, w którym zaakcentowane zostaną najważniejsze wydarzenia zwycięskiego zrywu, a historia Powstania ukazana zostanie w niecodzienny, nowatorski sposób.

Sceną widowiska będzie fasada Arkadii przy placu Wolności w Poznaniu, reprezentacyjnego budynku dobrze znanego nie tylko Poznaniakom. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, to właśnie w okolicach Arkadii 27 grudnia 1918 r. postrzelony został Franciszek Ratajczak, to właśnie na  placu Wolności – 100 lat temu Wojska Wielkopolskie złożyły swoją przysięgę.

Pokaz ŚWIATŁO ZWYCIĘSTWA Poznań 2019 będzie hołdem składanym Powstańcom i oryginalną lekcją historii, w której do opowiedzenia faktów historycznych wykorzystamy sztukę audiowizualną, efekty pirotechniczne, laserowe i świetlne najnowszej generacji.

Multimedialne widowisko, podczas którego zobaczycie mapping historyczny poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu, wzbogacony spektakularnym  pokazem laserów ze specjalną muzyką w tle oraz koncert na wirtualnej harfie w wykonaniu Kamila Skickiego wprowadzi widzów w nastrój dumy
i triumfu z bohaterskich dokonań naszych wielkopolskich rodaków sprzed 101 lat. Od godziny 17.30 Plac Wielkopolski rozbłyśnie podświetlonymi  architektonicznie budynkami, co stanowić będzie swego rodzaju scenografię do widowiska. Nie zabraknie również dźwięków patriotycznych, a podniosły nastrój zwieńczy Marsylianka Wielkopolska.

Aby dopełnić gorącą atmosferę oczekiwania, dla zgromadzonych widzów przygotowaliśmy bezalkoholowy napój korzenny, który serwowany będzie bezpłatnie przed pokazem premierowym. Uczestnicy wydarzenia mogą również liczyć na pamiątki ze wspólnego  świętowania 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, które w tym roku będą „świecić” w nawiązaniu do pokazu multimedialnego.

Na wyjątkowy pokaz z historią w tle zaprosi wszystkich zgromadzonych o godz. 18.30  gospodarz obchodów 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Marszałek Województwa Wielkopolskiego  Marek Woźniak.

Widowisko ŚWIATŁO ZWYCIĘSTWA Poznań 2019 zostanie wyemitowane 27.12.2019 roku  jeszcze dwukrotnie, bezpośrednio po pokazie premierowym.

Tego dnia wystąpią zmiany w komunikacji tramwajowej (szczegóły podamy Państwu w późniejszym terminie), również nitka drogi przy placu Wolności  od strony Empiku będzie zamknięta w godzinach 16.00 – 21.00.

Parking pod placem Wolności będzie czynny.

Data wydarzenia: 27 grudnia 2019 godz. 18.30

Lokalizacja: plac Wolności

Wstęp na widowisko jest bezpłatny, nie obowiązują wejściówki!

ŚWIĘTUJCIE Z NAMI 101. ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO!

plan pl. Wolności:

dla Wszystkich Państwa, którzy wybierają się na Widowisko przygotowaliśmy mapę, która pozwoli łatwiej poruszać się po Placu Wolności oraz okolicach w dniu wydarzenia. Informujemy, że ruch tramwajowy przy pl. Wolności zostanie wstrzymany w godzinach od 16:00 do 21:00, parking podziemny pod pl. Wolności będzie do Państwa dyspozycji.

 

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84