Strona główna

Menu

Do boju questowicze! - Powstanie Wielkopolskie

Do boju questowicze!

Quest powstańczy Kościan

Quest opowiada o brawurowym przejęciu niemieckiej broni przez kościańskich skautów w nocy 29/30 grudnia 1918 r., w czasie Powstania Wielkopolskiego.

Więcej Pobierz quest (pdf)

Quest powstańczy Poznań

Kogo nazywano "niekoronowanym królem Polski"? Dlaczego Niemcy wyłączyli prąd w całym Poznaniu? Kto nie znosił Piłsudskiego? Na te i inne pytania odpowie Quest Poznański. Poczuj się jakbyś był w centrum wydarzeń Powstania Wielkopolskiego.

Więcej Pobierz quest (pdf)

Quest powstańczy Osieczna

Witaj w Osiecznej przybyszu młody, Dziś poznasz dzieje żołnierskiej przygody. Zwycięskie Powstanie tu się rozegrało, na przebieg granicy duży wpływ miało.

Więcej Pobierz quest (pdf)

Quest powstańczy Poniec

Tym razem nie skupiamy się na znanych bohaterach i wydarzeniach a raczej na życiu codziennym i atmosferze towarzyszącej wielkopolanom podczas Powstania. Uczestnik wyprawy pozna życie w przyfrontowym wielkopolskim miasteczku w okresie Powstania Wielkopolskiego.

Więcej Pobierz quest (pdf)

Quest powstańczy Jarocin

Dobrą okazją do wycieczki rowerowej w powstańczej atmosferze jest nasz quest jarociński. Wyprawę rozpoczynamy na dworcu PKP w Jarocinie. Trasa obejmuje: Jarocin – Mieszków – Tarce – Jarocin. Jej długość to ok. 30 km.
W związku z pracami remontowymi w centrum Jarocina, na trasie questowej występują utrudnienia, które mogą mieć znaczący wpływ na realizację questa.

Więcej Pobierz quest (pdf)

Quest powstańczy Wronki

Tym razem szukamy śladów Powstania Wielkopolskiego we Wronkach. Wyprawa przybliży Ci wydarzenia i postacie związane z Powstaniem Wielkopolskim w tym wielkopolskim mieście.

Więcej Pobierz quest (pdf)

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84