Strona główna

Menu

PREMIERA „MARSYLIANKI WIELKOPOLSKIEJ” w nowej aranżacji - Powstanie Wielkopolskie

W ramach naszej akcji #SPIEWAMYna102 młode, zdolne pokolenie muzyków – studentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu – pod kierownictwem muzycznym dra hab. Patryka Piłasiewicza, stworzyło współczesną aranżację pieśni, która w szczególny sposób wpisała się w historię Powstania Wielkopolskiego. „Marsylianka Wielkopolska”, bo o niej mowa, wybrzmiała na nowo w asyście dźwięków altówki, wiolonczeli, skrzypiec i kontrabasu. Zapraszamy dziś na premierę kompozycji wykonanej przez Orkiestrę Kameralną Akademii Muzycznej w Poznaniu, pod dyrekcją Michała Plichty, w aranżacji dra hab. Patryka Piłasiewicza.

 


 

W ten sposób nasza „Marsylianka…” daleko przekroczy granice Wielkopolski i pokaże wielkopolskie przywiązanie do wolności, po którą, kiedy trzeba, umiemy skutecznie sięgnąć. Pokażmy młodemu pokoleniu, że choć nie można wspólnie spotkać się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich, czy na poznańskim placu Wolności, można z radością wyśpiewać naszą dumę! – zachęca Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, inicjator akcji.

Biorąc udział w tym projekcie mam takie przeświadczenie i świadomość, że robię coś, co jest dla mnie ważne. To nie jest tylko śpiewanie jakichś słów – opowiada Dominik Zimny, student Akademii Muzycznej w Poznaniu, który wziął udział w nagraniach pieśni powstańczej.

 

ŚWIĘTUJMY ŚPIEWAJĄCO

W ramach akcji #ŚPIEWAMYna102 powstała również wersja karaoke, dzięki której każdy będzie mógł przyłączyć się do uczczenia śpiewem 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Poniżej udostępniamy treść pieśni wraz z prostym zapisem nutowym oraz akordami. Ponadto można pobrać zaawansowane wersje zapisu nutowego dla pianistów oraz małych zespołów.

 

 

POBIERZ uproszczony zapis nutowy wraz za akordami

 

POBIERZ partyturę kameralną

 

POBIERZ fortepianówkę

 

Zapraszam Was w imieniu moich przyjaciół i Samorządu Województwa Wielkopolskiego do specjalnej formy świętowania tej rocznicy. Śpiewajmy wspólnie nową aranżację Marsylianki Wielkopolskiej – kompozycji, która zawiera w sobie tego powstańczego ducha – zachęca dr hab. Patryk Piłasiewicz.

Akcję #ŚPIEWAMYna102 wspierają wielkopolscy artyści – zespół Lombard oraz Robert ‘LITZA’ Friedrich. Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania w hołdzie Powstańcom!

 

 

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84