Strona główna

Menu

Wycieczki śladami Powstania Wielkopolskiego - Powstanie Wielkopolskie

Na wycieczkę marsz!

Poznań: Trasa północna

Wycieczki po Poznaniu są doskonałą propozycją na spędzenie weekendowego popołudnia. Rozpoczynamy na poznańskiej Cytadeli, a kończymy tradycyjnie na Starym Rynku.

Więcej

Poznań: Trasa zachodnia

Przechadzkę rozpoczynamy na skrzyżowaniu ul. Bukowskiej z ul. Kraszewskiego i ul. Szylinga. Wycieczka prowadzi trasą związaną z wydarzeniami pierwszych dni Powstania.

Więcej

Poznań: Trasa południowa

Trasa wiedzie od pomnika Powstańców Wielkopolskich zlokalizowanego w Parku Drwęskich na Stary Rynek. Podczas wycieczki zobaczymy wiele miejsc związanych z wybuchem Powstania Wielkopolskiego.

Więcej

Wielkopolska południowa

W większości miast wielkopolskich pozostał ślad w postaci tablic pamiątkowych i pomników czynu zbrojnego Wielkopolan z przełomu 1918/1919r. Władze miast, związki kombatantów i mieszkańcy upamiętniali w ten sposób wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat.

Więcej

Szlakiem dowódców i żołnierzy

Proponowana trasa zapoznaje z miejscami spoczynku najważniejszych osób związanych z tworzeniem struktur dowodzenia oddziałami zbrojnymi Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 oraz żołnierzami walczącymi za „małą ojczyznę”.

Więcej

Wielkopolska północna

Polecamy całodniową trasę szlakiem miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego w północnej części Wielkopolski. Trasę można oczywiście podzielić na kilka dni lub wybrać tylko jej część.

Więcej

Wielkopolska północno-zachodnia

Wycieczkę rozpoczynamy w Poznaniu na Starym Rynku. Podstawowym punktem na trasie jest Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 „Odwach”. Muzeum mieści się w klasycystycznym budynku dawnej strażnicy miejskiej.

Więcej

Wielkopolska wschodnia

Przyjemna jednodniowa, samochodowa wycieczka szlakiem miejsc pamięci zlokalizowanych w Polsce Wschodniej. Zaawansowanym rowerzystom proponujemy rozważenie weekendowego wypadu opisywaną trasą.

Więcej

Dołącz do wydarzenia

DOŁĄCZ DO NAS NA FB

Dołącz

Menu w stopce

Social media

Kontakt

https://27grudnia.pl/wp-content/uploads/2018/02/logo_sw_wielkopolskiego.png
© 2018 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
biuro@27grudnia.pl
+48 61 626 66 84